CHOROBY TARCZYCY

konsultacje w zakresie: choroby Hashimoto, wola guzkowego, zapaleń tarczycy

GUZY TARCZYCY

konsultacje w zakresie nowotworów i raków tarczycy

DR N. MED. ANDRZEJ BOROWIECKI

Współzałożyciel i członek Polskiego Klubu Chirurgii Endokrynologicznej

SPECJALISTA CHIRURG

Absolwent Pomorskiej Akademii Medycznej w Szczecinie. Przez wiele lat pracował na stanowisku adiunkta II Kliniki Chirurgii Ogólnej Szpitala Klinicznego Nr 2 w Szczecinie (obecnie Kliniki Chirurgii Ogólnej i Transplantacyjnej SPSK2 PUM). Tam uzyskał I i II stopień specjalizacji z chirurgii ogólnej i obronił pracę doktorską pt. „ Zastosowanie zgłębnika Millera – Abotta w operacyjnym leczeniu niedrożności jelita cienkiego”.  Był członkiem Rady Głównej Szkolnictwa Wyższego V kadencji. W czasie pracy w II Klinice Chirurgii Ogólnej zajmował się pełnym zakresem chirurgii operacyjnej w zakresie chirurgii ogólnej, następnie skupił się na chirurgicznym leczeniu chorób endokrynologicznych,  w szczególności tarczycy i przytarczyc.

Od lat wykonuje rocznie około 400 operacji tego typu. Umiejętności z zakresu chirurgii tarczycy doskonalił w Instytucie Onkologii w Gliwicach, a także na różnych stażach i szkoleniach krajowych i zagranicznych.

Członek Polskiej Grupy do spraw diagnostyki i leczenia raka tarczycy. Współzałożyciel i członek Polskiego Klubu Chirurgii Endokrynologicznej.

Dr Andrzej Borowiecki jest uznanym ekspertem w zakresie chirurgii tarczycy i przytarczyc, w szczególności różnych postaci raka tarczycy.

DR N. MED. ANDRZEJ BOROWIECKI TO PONAD:

400

operacji rocznie

30

lat doświadczenia

Continue Reading