DR N. MED. ANDRZEJ BOROWIECKI

Absolwent Pomorskiej Akademii Medycznej w Szczecinie. Przez wiele lat pracował na stanowisku adiunkta II Kliniki Chirurgii Ogólnej Szpitala Klinicznego Nr 2 w Szczecinie (obecnie Kliniki Chirurgii Ogólnej i transplantacyjnej SPSK2 PUM). Tam uzyskał I i II stopień specjalizacji z chirurgii ogólnej i obronił pracę doktorską pt. „ Zastosowanie zgłębnika Millera – Abotta w operacyjnym leczeniu niedrożności jelita cienkiego”. Był członkiem Rady Głównej Szkolnictwa Wyższego V kadencji. W czasie pracy w II Klinice Chirurgii Ogólnej zajmował się pełnym zakresem chirurgii operacyjnej w zakresie chirurgii ogólnej, następnie skupił się na chirurgicznym leczeniu chorób endokrynologicznych, w szczególności tarczycy i przytarczyc.

Od lat wykonuje rocznie około 400 operacji tego typu. Umiejętności z zakresu chirurgii tarczycy doskonalił w Instytucie Onkologii w Gliwicach, a także na różnych stażach i szkoleniach krajowych i zagranicznych.

Członek Polskiej Grupy do spraw diagnostyki i leczenia raka tarczycy. Współzałożyciel i członek Polskiego Klubu Chirurgii Endokrynologicznej.

Dr Andrzej Borowiecki jest uznanym ekspertem w zakresie chirurgii tarczycy i przytarczyc, w szczególności różnych postaci raka tarczycy.